O tej stronie

Czym jest Moodle?

Moodle jest w pełni funkcjonalną, wysoce elastyczną, opartą na otwartym oprogramowaniu Platformą Edukacyjną (znaną również jako System Zarządzania Nauczaniem lub też Wirtualnym Środowiskiem Nauczania).

Moodle stworzył w 2001 roku Martin Dougiamas bazując na pomyśle dostarczania nauczycielom narzędzi do tworzenia ciekawych aktywności, które angażują studentów do aktywnej, zespołowej nauki. Obecnie Moodle używany jest w ponad 230 krajach przez więcej niż 70 milionów użytkowników.

Centrala Moodle wspomagana jest przez globalną sieć certyfikowanych Partnerów Moodle. Stale współpracuje z programistami i nauczycielami na całym świecie, aby skutecznie wspomagać nieustannie rosnącą społeczność użytkowników Moodle.

Aby dowiedzieć się więcej o Moodle i pobrać darmowe oprogramowanie, zajrzyj na Moodle.org.


Słowo o Learn Moodle

Learn Moodle jest oficjalną witryną Moodle przeznaczoną do prowadzenia MOOC (Massive Open Online Courses - Masowe Otwarte Kursy Internetowe). W witrynie prowadzony jest z powodzeniem kurs Teaching with Moodle gromadzący setki uczestników z całego świata.

Zaprojektowana i stworzona przez Moodle HQ Sites Team strona internetowa ma na celu ułatwienie nauki i współpracy, aby inspirować do lepszego nauczania na całym świecie. 

Learn Moodle używa zwykle najnowszej wersji oprogramowania, z niestandardowym motywem opartym na temacie Bootstrap. Działa na klastrze serwerów wykorzystujących różne narzędzia open source, dostarczając skalowalne i od**e na uszkodzenia usługi. Jeżeli wielu ludzi korzysta z witryny automatycznie dodawane są dodatkowe serwery, aby poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniem, natomiast jeśli jest spokojnie, używanych jest mniej zasobów.

Rozwój tej witryny jest sponsorowany przez certyfikowanych Partnerów Moodle oraz samo Moodle i dlatego można zobaczyć ich banery w całym serwisie. Jeśli potrzebujesz pomocy Moodle, usługi hostingowej, niestandardowej rozbudowy lub innych usług, zachęcamy do wspierania Moodle wybierając do pomocy certyfikowanego Partnera Moodle. Możesz również wspierać Moodle przekazując dotację lub dokonując zakupu w sklepie Moodle.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o genezie tej strony, przeczytaj "Dlaczego Moodle MOOC?", autorstwa Fundatora i Głównego Programisty Moodle, Martina Dougiamasa.


Moodle na WSM

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie to Uczelnia z 20–letnim doświadczeniem i gronem 40. tys. Absolwentów. WSM w Warszawie jest jedną z najnowocześniejszych uczelni w Polsce. Od początku swojego istnienia uczelnia kładzie nacisk na wszechstronny rozwój i edukację młodego pokolenia polskich obywateli oraz licznej grupy 1,5 tys. obcokrajowców. Obecnie Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie kształci ponad 6 tys. Studentów, w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na 11 kierunkach studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich, inżynierskich oraz podyplomowych. Uczelnia daje możliwość studiowania na 6 wydziałach, w Warszawie oraz zamiejscowych: Ciechanowie, Bełchatowie, Karwinie w Republice Czeskiej i punkcie dydaktycznym Warszawa-Ursus.

Platforma e-learningowa Moodle jest wykorzystywana na WSM od 2012 roku. Początkowo w ograniczonym zakresie, jako pomoc dla studentów kierunku Informatyka, obecnie wykorzystywana jest przez wykładowców i studentów większości wydziałów i kierunków prowadzonych na Uczelni. Utrzymaniem i rozbudową platformy zajmował się, powołany przez JM Rektora WSM, Zespół Rozwoju Metod Kształcenia na Odległość. Od kwietnia 2018 roku jego funkcje przejęło nowo powołane Centrum Informacji Naukowej i E-learningu, którym kieruje mgr Andrzej Jarzęcki.

Kurs Nauczanie z Moodle jest wzorowany na kursie Teaching with Moodle autorstwa Moodle HQ Sites Team. Dotychczas szkolenie wykładowców w zakresie użytkowania platformy odbywało się w formie zajęć stacjonarnych ze wsparciem platformy e-learningowej. Obecnie szkolenie będzie się mogło odbywać w formie całkowicie zdalnej, a wykładowcy będą mogli z niego korzystać indywidualnie, w dogodnym dla siebie czasie i w swoim własnym tempie. Jedynym wymaganiem będzie dostęp do komputera i Internetu.

Zuletzt geändert: Dienstag, 5. Juni 2018, 08:48